Avaleht » Lisa lugemist » Remondime lagesid

Remondime lagesid

Te otsustasite teha remonti, valmistusite selleks kaua ja lõpuks jõudsite lagedeni. Kuidas seda remontida, milline lahendus oleks parim ? Võimalusi on siin palju, ennem kui otsustate mõne lahenduse kasuks soovitame teil tutvuda nende lahenduste spetsiifikaga. Varem oli nii-harjumuspärane lubjaga valgendamine, mis võttis tunde ja pererahvas olles väsinud raskest tööst , mis määris mööblit ja lõpp tulemuseks olid ikkagi need kõverad laed. Õudusega mõeldi, et üks kord peab hakkama kleepima lagesid tapeediga, milline pingutus..... Esmane, mis oleks vaja lagede remontimisel teha, on nende ühtlaseks muutmine. Peate varuma mitmeid kilogramme pahtlit ja töötunde, mis kuluvad lagede ühtlaseks tegemiseks.

Praegusaja paneelmajades on tihtipeale laepaneelide ühtivuse tõpsus sentimeetrites mööda pandud. Kõik see peaks olema tehtud sirgeks , kui tahame saada ilus sirge lae tulemuseks. Vastasel korral pole eeltööl mingit mõtet. Peale seda , kui lagi saab sirgeks tuleks see tähtis toa osa dekoreerida mingil moel. Võib valida tapeedi aga see lahendus muutub iga päevaga vähem kasutatavaks. See võtab palju aega ja pingutust, aga lõpptulemus, vaevalt , et on originaalne ja kena. Veel võiks lage värvida, värvigamma valik on tänapäeval suur. Suht odavalt ja kenasti saaks lage vormistada ka laeplaadiga-see on kerge ja liimides püsib laes hästi. Sellega varjab kenasti ära mõrad ja kergemad ebaühtlused. Paraku pole selline lahendus sobilik iga interjöriga ja paljus tänapäeval enam vastuvõetav lahendus.

Proffid kasutavad tihtipeale veel palju keerulisi konstruktsioone latt- või ripplagesid. Siin aga on vaja juba spetsialiseeritud tööjõudu. Iseseisvalt selle paigaldamine ei õnnestu. Gipskartong, spetsiaalsete kinnitustega, kaablite varjestamine-see nõuab kogemust ja head ettevalmistust. Sellise lahenduse juures tuleb arvestada, et ruumi lagi muutub madalamaks mõned sentimeetrid. Näiteks, ripplagi võib ruumi kõrgust võtta allapoole kuni 10 ja enamgi sentimeetrit, mis oleks paljudele suur kaotus lagede kõrguses. Pinglagedega on aga sootuks vastupidi. Mingit tolmu, prügi ja ega mõtetut tegevust. Uskumatult lai valik kujundusel- selliste lahenduste realiseerimine on võimalik ainult kasutades seda kilet.

Pinglaed omavad suht kerget ja tugevat põhikonstruktsiooni, mille tulemusena saab lage paigaldada paari sentimeetri võrra allapoole põhilaest. Hea silma ja mõõtejoonlaua abil on seda võimalik isegi kindlaks teha. Läikiv põhi, sügav värvitoon ja peegellisad aitavad muuta lae visuaalselt kõrgemaks ja muudavad interjöri tundmatuseni. Muidugi ei saa minna mööda küsimusest, palju see kõik maksab ? Pinglaed pole muidugi odavad, seega kui teil on piiratud eelarve remondile tuleks kaaluda, milline lahendus teile paremini sobib. Aga võibolla tasub hoopis mõelda kokkuhoiule uue mööbli soetamisel?

Fran Studio OÜ Estonia 41536 Jõhvi Narva mnt 8, Jewe kaubanduskeskus, Tel/Fax: +372 33 46888, +372 33 44006, info@franstudio.ee

© 2007-2016 Franstudio

Joonis ONLINE